Andrzej Ziółkowski
Director of the Institute of Propulsion and Aeronautics at the Faculty of Civil Engineering and Transport at Poznań University of Technology
Dyrektor Instytutu Napędów i Lotnictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej. Działalność naukowa dotyczy szeroko rozumianej problematyki ograniczenia negatywnego wpływu motoryzacji na środowisko naturalne. Prowadzi badania emisji zanieczyszczeń w warunkach rzeczywistej eksploatacji przy wykorzystaniu najnowocześniej aparatury badawczej. Zajmuje się również metodami odzysku energii ze spalin oraz prowadzi prace ukierunkowane na wdrażanie wodoru jako źródła energii w pojazdach samochodowych. Uczestniczył w pracach dotyczących opracowywania Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030. Jest autorem ponad 90 publikacji naukowych. Był uczestnikiem licznych konferencji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Brał udział w ponad 20 projektach badawczo-rozwojowych, z czego jest kierownikiem jednego. Większość z nich była o charakterze wdrożeniowym.
Anna Kobusińska
Professor at the Faculty of Computing and Telecommunications at Poznan University of Technology, Head of the Department of Information Systems, visiting professor at Chang Gung University in Taiwan
Profesor uczelni na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej, kierownik Zakładu Systemów Informatycznych, profesorem wizytujący w Chang Gung University na Tajwanie. Zawodowo od ponad 25 lat związana z Instytutem Informatyki PP. Aktywnie działa w towarzystwach naukowych i uczestniczy w pracach komitetów redakcyjnych międzynarodowych czasopism i konferencji. W swojej pracy naukowej zajmuje się niezawodnością i efektywnością przetwarzania w systemach rozproszonych dużej skali, systemach chmurowych i brzegowych.
Cezary Odrzygóźdź
Science popularizer who bridges the gap between academia and business. Director of the Centre for Academic Entrepreneurship and Technology Transfer at Nicolaus Copernicus University in Toruń. PhD in biological sciences who decided to step out of the "secret" lab and start speaking about science.
Popularyzator, który łączy naukę z biznesem. Dyrektor Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i transferu Technologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doktor nauk biologicznych, który postanowił wyjść z „tajnego” laboratorium i zaczął mówić o nauce. Współtwórca podcastu Faceci w Kitlach, który kieruje się motto brzmiącym "Lubię mówić o nauce, lubię słuchać o nauce ale najbardziej o niej lubię rozmawiać”. Aktywnie działa w Fundacjach gdzie zrealizował kilkadziesiąt projektów o charakterze naukowym, edukacyjnym, badawczym i społecznym. Związany w przeszłości z Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu, gdzie zgłębiał temat transportu międzykomórkowego i „nieśmiertelności”. Na co dzień pasjonat filmów z otwartym zakończeniem i grania w brydża z przyjaciółmi.
Łukasz Dolata
Entrepreneur and co-founder of a creative film production house
Ojciec, mąż i syn. Przedsiębiorca i współzałożyciel KeyStory – kreatywnego domu produkcji filmowej, w którym łączy strategiczne myślenie z wizualną opowieścią. Maratończyk, a wkrótce ultramaratończyk, dla którego bieganie to nie tylko sport, ale metafora życia – ciągły rozwój, pokonywanie granic i uważność na każdym kroku. Poza trasą największą radość czerpie z świadomego czasu spędzanego z rodziną oraz odkrywania świata w podróżach.
Łukasz Pięta
Senior Software Engineer
Senior Software Engineer z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu rozwiązań IT, absolwent Politechniki Poznańskiej. Specjalizuje się w praktycznym podejściu do wytwarzania oprogramowania i chętnie dzieli się wiedzą, występując na konferencjach takich jak JDD czy 4Developers. Za najistotniejsze w pracy uważa bliską współpracę z biznesem oraz kształtowanie modelu rozwiązania w sposób, który faktycznie rozwiązuje realne problemy, nie wprowadzając przy tym zbędnej złożoności. Szczególnie interesują go zastałe systemy („legacy”), gdzie bardzo dobrze odnajduje się w odkrywaniu źródeł złożoności i przełamywaniu starych schematów. Najbardziej motywuje go satysfakcja z usprawniania procesów, które pozornie wydają się niemożliwe do poprawy.
Maciej Markiewicz
Cybersecurity consultant and engineer, speaker and lecturer, manager of digital product security engineering team
Konsultant i inżynier ds. cyberbezpieczeństwa, prelegent i wykładowca. Manager zespołu inżynierii bezpieczeństwa produktów cyfrowych w Egnyte, gdzie zajmuje się budowaniem bezpiecznych rozwiązań. Wcześniej związany z Netguru – odpowiadał za bezpieczeństwo produktów, proces wytwarzania oraz budowanie usług cyberbezpieczeństwa.
Od ponad 10 lat projektuje i buduje bezpieczne systemy dla klientów na całym świecie. Regularny prelegent na największych konferencjach technologicznych w Polsce, takich jak InfoShare, Advanced Threat Summit, Warszawskie Dni Informatyki, The Hack Summit czy Oh My Hack.
Prywatnie interesuje się psychologicznymi aspektami cyberbezpieczeństwa, wpływem technologii na ludzi oraz inżynierią społeczną.
Michał Domański
Co-founder of a consulting and implementation agency specializing in Polish artificial intelligence; consultant and trainer in technology education for non-technical audiences; speaker
Współzałożyciel agencji doradczo-wdrożeniowej Bielik Consulting specjalizującej się w polskiej sztucznej inteligencji. Konsultant oraz szkoleniowiec w zakresie edukacji technologicznej dla osób nietechnicznych.
Doradca w zakresie PR i rozwoju biznesu w Omniviser - rozwiązaniu enterprise AI wspierającym podejmowanie decyzji kadry zarządczej.
Ambasador i członek grupy ds. współpracy z biznesem Fundacji SpeakLeash tworzącej otwarty polski Duży Model Językowy Bielik.ai.
Ambasador Szwedzko-Polskiej Izby Gospodarczej, propagujący współpracę międzynarodową państw basenu Morza Bałtyckiego. Badacz innowacji owego regionu.
Organizator cyklu spotkań Masovian AI Fest z misją łączenie warszawskich środowisk biznesowych, technologicznych, i naukowych w zakresie sztucznej inteligencji.
Mentor dla młodych przedsiębiorców.